Zalety sufitów DPS

Sufity napinane nie są niczym nowym w architekturze wnętrz. Z tym, iż na początku montowano je nade wszystko przy organizacji wnętrz basenów oraz sal wykładowych. Teraz ta technika jest bardziej powszechna i znacząco dostępniejsza jeśli chodzi o cenę. Zastosowanie sufitów napinanych jest faktycznie rozmaite – mogą być układane na prawdę w każdym punkcie, startując od naszej łazienki, a na dużych obiektach firmowych kończąc. Sufit napinany ma prawo również sprawować rolę ekranu.

Sufit napinany to odmienny typ niedoskonałych sufitów podwieszanych, z tą właśnie różnicą, że sufity napinane składają się wyłącznie z profili montowanych po krawędziach sufitu pod stropem oraz membrany, która jest rozciągnięta między nimi. Walorem sufitu napinanego w względzie do tradycyjnego sufitu podwieszanego jest tak naprawdę zupełna dowolność aranżacji. Mamy szansę planować nieskończenie wiele różnorodnych kształtów: łamanych, kulistych. Zespolenie ich z grą barw i oświetlenia zapewnia nam powalający efekt. Następną wyższością opisywanych sufitów jest możliwość doboru mówiąc szczerze dowolnego koloru a także jego gatunku: błysk/mat. Sufity takie doskonale maskują wszelkie niedoskonałe bruzdy, a te z powierzchnią na błysk (nazywane sufitami lustrzanymi) pozwalają optycznie poszerzyć nasze biuro. Są to też sufity niebywale odporne na różnego gatunku uszkodzenia, walnięcia.

Wieszanie sufitu napinanego to czysta przyjemność – jest czysty i niebywale szybki, bo trwa parę godzin (przeważnie od 2 do 7 godzin). Cały proces mamy sposobność przeprowadzić nawet bez konieczności przenoszenia szaf i narzędzi z naszego biura. Nie upierajmy się jednak przy tym, że „Polak potrafi” i montaż powłoki napinanej zlećmy profesjonalnej załodze. W czasie montażu sufitu bardzo istotne jest, by postarać się także o jego należyte oświetlenie. Mamy prawo zamontować na przykład paski LED jednokolorowe. Tego rodzaju sufit na pewno sprawi, że nasz pokój będzie nowoczesny.

Sufitu napinanego nie malujemy, a jego konserwacja polega jedynie na ostrożnym przemywaniu.