Wybierz miasto do zamieszkania na Śląsku

osiedle na śląsku

Rozmyślasz nad kupnem mieszkania na terenie Śląska? Twoją pierwotną myślą były bez wątpienia Katowice – centrum całego śląska. Katowice to na pewno znakomita lokalizacja do wprowadzenia się. Wypada niemniej rozważyć także inne miasta. Bez mała wszystkie miasta są bardzo dobrze skomunikowane, dzięki czemu masz możliwość kupić mieszkanie po niższej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest całkiem dużo atrakcyjnych lokalizacji. W naszym tekście przyglądniemy się kilku z nich.

Bytom

To jedna z tańszych lokalizacji na Śląsku idealnie skomunikowana z Katowicami. Jest to również doskonały wybór dla osób lubiących kulturę. Jest tu między innymi Opera Śląska a także Śląski Teatr Tańca. Bytom jest także świetnym miastem pod względem budowlanym. Można w tym mieście znaleźć dużo XIX wiecznych kamienic a także willi, jakie mimo, iż w wielu przypadkach wymagają renowacji, robią wrażenie. Aby zobaczyć nieruchomości w Bytomiu na sprzedaż a także wynajem zapraszamy na stronę biura RE/MAX Gold – remax-gold.pl/nieruchomosci/bytom

Sosnowiec

Ceny najmu, jak i sprzedaży czterech ścian w Sosnowcu są mniejsze niż przeciętna cena dla całego regionu. Jest to jeden z motywów, dla których mieszkania cieszą się w tym mieście tak dużym zainteresowaniem.
Zabytki oraz ośrodki turystyczne, na jakie trzeba zwrócić uwagę:
– Pałac Schöna w Sosnowcu Środuli (Środulce) z zespołem parkowo-pałacowym
– Pałac Wilhelma
– Kościół Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sosnowcu Kazimierzu Górniczym
– Kościół pw. św. Joachima w Sosnowcu Zagórzu
– Pomnik „Wolność, Praca, Godność” Sosnowiec.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie agencji RE/MAX Gold.

Zabrze

Mimo, że Zabrze jest położone trochę dalej od centrum śląska, wiele ludzi wymiera je jako swoje miejsce zamieszkania. Miasto to ma bogatą historię, która wpłynęła na jego ukształtowanie. Jest tutaj wiele zabytkowych obiektów (przede wszystkim z przełomu XIX i XX wieku). Trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na:
– Wieża ciśnień huty Donnersmarcka z 1871 r.
– Kolonia patronacka Ballestrema, w dzielnicy Rokitnica
– Budynek Poczty Głównej przy pl. Dworcowym 1, wzniesiony w latach 1909–1911
– „Stalowy dom” przy ul. Cmentarnej, wzniesiony w 1927 r.
Zabrze oferuje również sporo miejsc kulturalnych, na przykład Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka, Filharmonia Zabrzańska, Multikno oraz CK Wiatrak – Niezależne Centrum Kultury Alternatywnej.
Mieszkania a także domy w Zabrzu są w dobrych cenach. Miasto oferuje mnóstwo atrakcji. Jest to idealny wybór dla osób, jakie nie lubią mieszkać w centrum tętniącego życia miasta. Zobacz oferty nieruchomości w Zabrzu na stronie agencji RE/MAX Gold.