Ograniczająca przypadłość

Problem nadpotliwości dotyczy sporo kobiet i mężczyzn. Uciążliwość ta powoduje, że bez względu na występującą porę roku, bądź również temperaturę zaczynamy zalewać się kroplami potu. Zwilgotniałe plamy pod pachami, nie prezentują się elegancko. Też nieustająco zwilgotniałe ręce powodują, że gubimy pewność siebie. Żeby pozbyć się tego wstydliwego kłopotu, decydujemy się na skorzystanie z różnorakich metod, jakie przynoszą większy czy mniejszy skutek.

Wybierz metodę dla siebie

Większość osób, ażeby poradzić sobie z potem korzysta z antyperspirantów i zwykle przynosi to oczekiwany rezultat. Niestety, u jednostek cierpiących na zbytnie pocenie się, tego wariantu wyjście nie przynosi efektów. W takim wypadku zaleca się skorzystanie z należytych farmaceutyków, jakie są dedykowane do walki z przesadną potliwością. W aptece umiemy wyszukać rozliczne medykamenty. Niemniej to czy będą skuteczne, czy też nie, w dużej mierze zależy wyłącznie od naszego organizmu. Środek, jaki u jednej jednostki zadziała w 100 procentach, u kogoś drugiego może nie przynieść żadnych efektów. Niemało jednostek decyduje się także na dopasowanie optymalnej diety. By ograniczyć potliwość powinniśmy zrezygnować lub przynamniej zredukować liczbę zjadanych ostrych przypraw także potraw. Należałoby też rozważyć ograniczenie picia ciepłych napojów, głównie kawy. Jednakowo jak w wypadku farmaceutyków, otrzymane rezultaty umieją być różnorodne w przypadku każdej postaci.

CZYTAJ TAKŻE – Leczenie nadpotliwości botoxem

Zadbaj o swój komfort

Jeśli ani farmaceutyki, ani naturalne metody nie dostarczyły zaplanowanego rezultatu, jest dodatkowo jedna możliwość. Jeszcze więcej postaci cierpiących na nadpotliwość poddaje się zabiegowi używającemu toksynę botulinową, tak zwany botox. Zabieg polega na zaaplikowaniu botoxu w miejsce powstawania chorobliwego pocenia się. W ten sposób zostają zablokowane nerwy odpowiadające za gruczoły potowe, co powoduje złagodzenie wytwarzania się potu przez czas od sześciu miesięcy do roku. Można dodatkowo zdecydować na leczenie Thermi Dry, którego priorytetem jest pełne wstrzymanie gruczołów potowych, poprzez zagrzanie ich w sposób kontrolowany. Podobnie jak w ubiegłym przypadku, minimalizujemy w ten sposób liczbę produkowanego potu. Jednak tutaj uzyskany efekt jest na trwałe, bez systematycznego przypominania zabiegu.