Jak troszczyć się włosy

kosmetyki do włosów

Włosy to wizytówka dowolnej pani. Dbanie o nie niejednokrotnie wywołuje kłopoty. Nierzadko wystawiamy je na groźne warunki choćby codziennie osyszając suszarką jak też prostując. Włosy szczegołnie łatwo jest uszkodzić, o wiele gorzej odbudować.

Mycie włosów

Bardzo zniszczone włosy wymagają bardzo często czasochłonnych terapi, które częstokroć są również kosztowne. Podwaliną pielęgnacji jest umycie włosów. Powinniśmy dobierać szampony naturalne, bez parabenów i, takie przystosowane do naszego typu włosów. Co istotne, przed umyciem należy też nie zapomnieć o solidnym rozczesaniu włosów. Włosy trzeba traktować w niezwykle subtelny sposób.

Odżywianie

Kolejnym etapem w codziennej pielęgnacji włosów winno być ich odżywianie. Kluczowe produkty, które kupimy w drogeriach to produkty do zmywania jak też bez spłukiwania. Dla włosów delikatnych zdecydowanie lepszych wyjściem będą produkty, jakie po nałożeniu należy spłukać. Produkt odżywczy, podobnie jak szampon trzeba dostosować do rodzaju włosów, by za bardzo ich nie obciążała.

Rekonstrukcja

Znaleźć można bardzo dużo sposobów regeneracji włosów. Jednym z nich jest stosowanie różnego typu olejków. Coraz częściej stosowanym jest jamajski olej rycynowy, który ma korzystniejsze właściwości od tyowego olejku. Przy kuracji olejkami powinno się w szczególności pamiętać o regularności, dzięki której możemy osiągnąć pożądane .