D. Trump prezydentem Ameryki

Donald Trump, popularny milioner i telewizyjny gwiazdor bez politycznego dorobku i doświadczenia, z zaskoczenia wygrał wybory na prezydenta w stanach, pokonując niedawną sekretarz stanu demokratkę Hillary Clinton.

Wielce doskonały rezultat Donalda Trumpa to wielkie zaskoczenie. Wszelkie przewidywania w ostatnich dniach wskazywały, że to Hilary będzie prezydentem. Trump zwyciężył w dużej mierze dzięki głosowaniu białoskórych mężczyzn a także ewangelików, jacy od początku tworzyli najmocniej zaangażowaną paczkę jego zwolenników. To w sporej większości ludzie nie posiadający skończonych studiów, jakim gorzej żyje się w nowoczesnej, światowej gospodarce. Porażka Hilary Clinton komunikuje jednakże, że najprawdopodobniej zagłosowało na nią znacznie mniej przedstawicielek płci pięknej niż można było się spodziewać. Zgodnie z opiniami analityków nagrania z brzydkimi słowami Trumpa o kobietach nie wywarły na wyborcach tak wielkiego wpływu, jak można było podejrzewać.

O rewelacyjnym osiągnięciu wyborczym Donalda zadecydowały niespodziewane wygrane w wielu dużych stanach wahadłowych, w tym w Karolinie Północnej.

Zwycięstwo D. Trumpa świadczy o tym, że kolejnym prezydentem stanów zjednoczonych po raz pierwszy zostanie człowiek pozbawiony jakiegokolwiek politycznego dorobku. Może to być dość mocno dziwne, de facto w praniu może stać się to niesamowicie korzystne, bo tego typu człowiek odcięty od typowych dla polityków nawyków będzie mógł uczynić w USA oraz na świecie dużo pozytywnych modyfikacji.